Batı Trakya Basınından: Türkiye’nin Baskılar Karşısında Navtex’i Yenilemediğini ve Bunun Yunan Diplomasisinin Başarısı Olduğunu Söylüyor…

 

Atina’dan “olumlu adım” açıklaması

 

Hükümet Sözcüsü Stelios Peças, Skai televizyonuna yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Navtex’i yenilemiyor gibi görünmesini olumlu bir adım” olarak nitelendirdi ve gelişmeleri izlediklerini söyledi. Hükümet Sözcüsü Stelios Peças, Skai televizyonuna yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Navtex’i yenilemiyor gibi görünmesini olumlu bir adım” olarak nitelendirdi ve gelişmeleri izlediklerini söyledi. Peças, geçen süre içerisinde istenilenin, gerginliğin azaltılacağına yönelik Türkiye tarafından bir hamle yapılması olduğunu belirtti.

 

 

Amerikan Dışişleri Bakanı’nın, dün Kıbrıs’tan gelişmelerin bu yönde olacağına işaret eden açıklamalarda bulunduğuna işaret eden Peças, “Bu önemli, çünkü geçmişte de ABD’nin ağırlığının görmezden gelinemeycek kadar büyük olduğunu söylemiştik. Avrupa’nın da kararlı duruşuna sahibiz. Dolayısıyla Erdoğan ve Türkiye’nin, Avrupa Konseyi’nin yaptırım uygulamaya çok yakın olduğunu düşünüp taşınması gerekiyor. Bunun ötesinde, yaptırımlardan kaçınmak için bu gerilimi azaltma tavrı tutarlı ve sürekli olmalıdır. Bunu önümüzdeki günlerde de görmeyi umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Gündem Gazetesi

https://gundemgazetesi.com/m/detaym.php?id=8057