Cihat Yaycı: Rumları efendisi olarak bilen kölelere bizim ihtiyacımız yok

3 Mayıs 2021

Internet Haber BAU DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat YAYCI’nın Kıbrıs meselesi ve İki Devletli Çözüm konusundaki değerlendirmelerine yer verdi.

Cihat Yaycı: Rumları efendisi olarak bilen kölelere bizim ihtiyacımız yok.

 

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi DEGS kurucusu, emekli tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, KKTC’nin eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya çok sert çıktı. “Türkiyesiz bir Doğu Akdeniz, Türksüz bir Kıbrıs” istendiğini belirten Yaycı, “Rumları efendisi olarak bilen kölelere bizim ihtiyacımız yok” dedi.

KKTC 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Cenevre’de Türkiye’nin gölgesi olacağını, papağanı gibi davranacağını iddia etti. Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi kurucusu emekli tümamiral Cihat Yaycı, yaptığı değerlendirmede, Akıncı’yı işaret ederek “Bir pasaport uğruna onurunu satacak insanlar her yerde vardır!..” dedi.

“Bu adam kaybetti. Halkın iradesi ortada, halkın iradesi burada” diyen Chat Yayçı, “Rumları efendi olarak gören kölelere bizim ihtiyacımız yok. İstenen şu; Türkiyesiz Doğu Akdeniz, Türksüz Kıbrıs istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Federe devlet oldu, ne olacak?” diye soran Cihat Yaycı, “Bu ne demek biliyor musunuz, bunun arkasında Türkiye gitsin demek… Burası Yunanistan’a bağlı olsun demek. Bir pasaport uğruna onurunu satacak insanlar her yerde vardır” dedi..

Kaynak: https://www.internethaber.com/cihat-yayci-rumlari-efendisi-olarak-bilen-kolelere-bizim-ihtiyacimiz-yok-video-galerisi-2181811.htm

DİĞER YAZILAR

MEDYADA BAU DEGS
MEDYADA BAU DEGS
13 Mayıs 2021

12 MAYIS MEDYA BÜLTENİ YAZILI BASIN YANSIMALARI YENİÇAĞ GAZETESİ KÖŞE YAZARI HÜSEYİN MACİR YUSUF; “KKTC TANINMALIDIR” İSİMLİ YAZISINDA BAU...

UZMANLAR HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ: TSK FİLİSTİN’E GİDEBİLİR Mİ?
UZMANLAR HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ: TSK FİLİSTİN’E GİDEBİLİR Mİ?
12 Mayıs 2021

İŞGALCİ İSRAİL YÖNETİMİ GÜNLERDİR GAZZE’Yİ BOMBALIYOR. YAŞANAN ZULME KARŞI MÜSLÜMAN ÜLKELERİN ADIM ATMASI BEKLENİYOR. UZMANLAR TSK SEÇENEĞİNİ HABER7’YE ANLATTI....

İsrail’in İç Siyaseti Açısından Mescid-i Aksa’dan Başlayarak Tüm İsrail ve Filistin’e Yayılan Kaos’un Bir Değerlendirmesi: Neden şimdi?
İsrail’in İç Siyaseti Açısından Mescid-i Aksa’dan Başlayarak Tüm İsrail ve Filistin’e Yayılan Kaos’un Bir Değerlendirmesi: Neden şimdi?
12 Mayıs 2021

  Birçok insan İsrail ve Filistin’de günden güne artan kaosu izlemekte ve kendine aynı soruyu sormakta: Bu olay neden...