KKTC’DE YAYIMLANAN TÜRKİYE DÜŞMANI AVRUPA GAZETESİNDEN, YİNE TEPKİ ÇEKEN HABER

12 Mayıs 2021

KKTC’de yayımlanan ve Türkiye karşıtlığı yapan Avrupa Gazetesi şimdi de “İşgal Müzesi” manşetiyle gündemde. Kuzey Kıbrıs’ta Rum taraftarı olarak bilinen Avrupa gazetesi, daha önce de dünyanın her yerinden Türklerin tepkisini çeken birçok manşete imza atmıştı.

Gazete Kıbrıs Türkleri tarafından protesto edilmişti.

“İŞGAL MÜZESİ”

“1974’te Türkiye’nin Kıbrıs’a yönelik başlattığı harekatta kullanılan “Ç 128” isimli gemi Çıkarma Plajı’na kurulmaya başlandı, müze gemi olarak ziyarete açılacak.

Avrupa Gazetesi bu gelişmleri “20 Temmuz’a işte bir de gemi kıyağı!” ve “İŞGAL MÜZESİ” başlıklarıyla manşet yaptı. Haber dünyanın her yerinden Türkler’in tepkisini topladı.

‘GELDİLER, KAN DÖKTÜLER, ALDILAR…’

Daha önce Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümünde Türkiye’ye atıfta bulunarak “Geldiler, kan döktüler, aldılar, böldüler, kaldılar!” şeklinde tepki toplayan bir manşete imza atmışlardı.

     

Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (BAU DEGS) Twitter hesabından paylaşılan habere tepki yağmaya devam ediyor.

12 Mayıs 2021

 

DİĞER YAZILAR

SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
12 Haziran 2021

11 HAZİRAN TARİHLİ YERLİ VE YABANCI BASINDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK VE GLOBAL STRATEJİLER MERKEZİNE İLİŞKİN HABERLERİN YER ALDIĞI MEDYA...

Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu
Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu
11 Haziran 2021

İstanbul Üniversitesi ile birlikte 12-13 Haziran 2021’de düzenlediğimiz “Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler” Sempozyumuna aşağıdaki seçkin akademisyenlerimiz tebliğlerde bulunacaktır....

SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
11 Haziran 2021

10 HAZİRAN TARİHLİ YERLİ VE YABANCI BASINDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK VE GLOBAL STRATEJİLER MERKEZİNE İLİŞKİN HABERLERİN YER ALDIĞI MEDYA...