MEDYADA BAU DEGS

6 Mayıs 2021

06 MAYIS MEDYA BÜLTENİ

YAZILI BASIN YANSIMALARI

KARADENİZ GÜNEBAKIŞ GAZETESİ; BAU DEGS BAŞKANI DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’NIN; AÇIKLAMALARINI HABER YAPTI

Azerbaycan Milli Meclisi tarafından Bahçeşehir Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (BAU DEGS) Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı 03 Nisan 2021 tarihinde GDH’nin Youtube canlı yayında Mavi Vatan, Yunanistan ve Adalar Meselesi, Montrö Sözleşmesi’ne dair tartışmalarına yönelik gündemi değerlendirdi. Yaptığı açıklamaları Karadeniz Güne Bakış Gazetesi gündeme taşındı.

Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın şu sözleri paylaşıldı: “19 Mayıs’ı bekleyin. Bu durum iktidar muhalefet mücadelesi değil, Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan bir süreç” ifadesini kullandı. ABD Başkanı Joe Biden’ın, Türkiye’ye yönelik aldığı tavıra ilgili olarak “Biden kendisini Fahri Yunanlı olarak ilan eden birisi. Lakabı Bidenopolos” olduğunu açıkladı. Tümamiral Cihat Yaycı “Şapkadan tavşan çıkmasını beklemek beyhude. Tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız” dedi.

GÜNEY GAZETESİ YAZARI MEHMET SEMİH NANA “ORAMİRAL ÖZDEN ÖRNEK’SİZ KOSKOCA ÜÇ YIL…” İSİMLİ YAZISINDA BAU DEGS BAŞKANI DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’IDAN BAHSETTİ

Mehmet S. Nane “Özden Örnek, komutan olarak üstlendiği MİLGEM ve benzeri gibi muazzam projeler dışında, çok değerli komutanlar ve Amiraller de yetiştirdi, yetişmelerine katkıda bulundu ya da onlara “örnek” oldu.

Mavi Vatan kuramının yaratıcısı Amiral Cem Gürdeniz, rahmetli Amiral Soner Polat, rahmetli Amiral Cem Aziz Çakmak, Amiral Ali Deniz Kutluk, Amiral Mustafa Özbey, Amiral Kadir Sağdıç, Amiral Can Erenoğlu, Amiral Alaettin Sevim, Amiral Cihat Yaycı bu değerlerden sadece bir kaçıdır…” Diyerek yazısında BAU DEGS Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’dan bahsetti.

INTERNET BASIN YANSIMALARI

61MEDYA HABER SİTESİ; BAU DEGS BAŞKANI DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’NIN; GÜNDEME DAİR HER ŞEY PROGRAMINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARINI HABER YAPTI

https://www.61medya.com/gundem/pontus-soykirim-yalani-icin-uyari-h20578.html

Azerbaycan Milli Meclisi tarafından Bahçeşehir Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (BAU DEGS) Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın açıklamaları haberde geniş yer tuttu.

“Göreceksiniz yakında ‘Pontus Soykırımı’ yalanına sarılacaklar. Bu lafla çok meşgul edecekler bizi. 19 Mayıs’ı bekleyin. Tazminat davaları başımıza çıkacak. 19 Mayıs’ta topyekun bir karalama kampanyası başlayacağına inanıyorum.” “Biden kendisini fahri Yunanlı olarak ilan eden birisi. Lakabı Bidenopolos.”

“Bizden daha merhametli bir millet yoktur. Asıl Ermeni çete liderleri tarafından Türkler ve Müslümanlar soykırıma uğramıştır. Bunu belgeleriyle ortaya koymak için hızlıca enstitü kurmalıyız. Proaktif politika izlemeliyiz. Bu konuda kesinlikle müzakere edilmemeli, masaya oturulmamalıdır. Devlet yetkililerinin en ufak niyet bile belirtmemesi gerekiyor. Yoksa mahkeme kararının yerine geçer, aleyhimize kullanılır”

“Hemen Yunan ve Ermeni mezalimlerini belgelemek üzere enstitü açmalıyız. Yerel mahkemelerden görgü tanığı ifadelerini belgelere dönüştürmeliyiz. Yine yerel mahkemelerde bunları tescil ettirmeliyiz. TBMM’de Ermenilerin, Türk ve Müslüman soykırımı yaptığını karara bağlamalıyız. Bu kararlar elimizde bulunmalıdır. Bugün büyük güçler, hukukun geriye işlemezlik ilkesini göz ardı ederek uluslararası ceza mahkemesine bu meseleyi götürüp, yeni bir karar aldırabilir. O zaman Türkiye’nin uluslararası prestiji, saygınlığı zedelenir. Onun için önceden yön almalıyız. Onların yaptıklarının önlerine koymalıyız”

“ABD yaptığı açıklamada İstanbul için ‘Constantinople’ diyor. Bu açıklamayla ABD, Türkiye’nin varoluşuna direkt karşı olduğunu gösteriyor. Amerika, Türkiye için doğrudan tehdit oluşturuyor. Burası İstanbul’dur. Türk topraklarıdır. Biden yönetimi aklını başına almalıdır. Biden’nın ‘ömrümüz Kürt devletini görmeye yetecek’ dediğini de hatırlatırım. Bundan sonra tüm bunlara hazırlıklı ve tedbirli olmalıyız”

“Mavi Vatan Doktrini’nin Sahibi Türk Milleti’dir. Barbaros Hayrettin Paşadır, ‘Denizlere hakim olan, cihana hakim olur’ demiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür ‘Denizciliği Türk’ün büyük ülküsü olarak benimsemeli ve kısa zamanda başarmalıyız’ diyen kişidir”

KIVILCIMHABER PLATFORMU YAZARI FATİH ÖZCAN BIDAN’A TARİHTEN KAÇAZNUNİ TOKADI: “TEHCİR AMACINA UYGUNDU!” İSİMLİ YAZISINDA BAU DEGS TWEETINI ALINTILADI

Sözde Ermeni soykırımına yönelik uzman görüşlere haberinde yer veren Fatih Özcan BAU DEGS’in “Sözde Ermeni Soykırımına yönelik çalışmalarına da haber de yer verdi.

https://www.kivilcimhaber.com.tr/baydina-tarihten-kacaznuni-tokadi-tehcir-amacina-uygundu/

SUPER HABER İNTERNET SİTESİ “MEMLEKET AŞKINA” PROGRAMINDA NEDİM ŞENER FETÖ’CÜLERİN DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’YA, YÖNELİK İFTİRALARINA DEĞİNDİ

https://www.superhaber.tv/imamogluna-el-baglama-sorusturmasinda-algi-operasyonu-izleri-video-337170

Programın katılımcılarından Nedim Şener, “Türk Yargısı üzerinde “Türk yargısını itibarsızlaştırma konusunda öyle senaryolar kuruluyor ve oynanıyor ki, böylece Avrupa Birliği ve diğer ülkeler sürekli Türk yargısının verdiği kararı sorguluyorlar. Bu tür soruşturma açıldı haberleri buna sebep oluyor” dedi. Ardında ekledi “Bugün Türkiye’de FETÖ ile mücadele eden önemli kamu görevlileri hakkında FETÖ’cü ihbarında bulunan FETÖ’cüler var. Bunu bakanlıklara doğrudan gönderiyorlar, bakanlıktaki hukuk müşavirleri incelemeye sevk ediyor. Türkiye’de FETÖ ile mücadele etmiş en önemli insanlar aklında FETÖ’cüler onun FETÖ’cü olduğuna dair ihbar ediyor. Devlet idaresi buna mecburen soruşturma açıyor. Mesela Cihat Yaycı.”

 

YABANCI BASIN YANSIMALARI

YUNAN YOUTUBE HABER KANALI PENTAPOSTAGMAN TV BAU DEGS BAŞKANI DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’NIN AÇIKLAMASINI PAYLAŞTI

https://www.youtube.com/watch?v=HIDiOmSttTk

Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın şu sözleri paylaşıldı: “19 Mayıs’ı bekleyin. Bu durum iktidar muhalefet mücadelesi değil, Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan bir süreç.”

GÖRSEL BASIN YANSIMALARI

ÜLKE TV ERMENİ MESELESİNİ TARTIŞIRKEN, BAU DEGS BAŞKANI DOÇ. DR. CİHAT YAYCI’NIN AÇIKLAMARINDAN YARARLANDI

DİĞER YAZILAR

SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
12 Haziran 2021

11 HAZİRAN TARİHLİ YERLİ VE YABANCI BASINDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK VE GLOBAL STRATEJİLER MERKEZİNE İLİŞKİN HABERLERİN YER ALDIĞI MEDYA...

Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu
Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu
11 Haziran 2021

İstanbul Üniversitesi ile birlikte 12-13 Haziran 2021’de düzenlediğimiz “Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler” Sempozyumuna aşağıdaki seçkin akademisyenlerimiz tebliğlerde bulunacaktır....

SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
11 Haziran 2021

10 HAZİRAN TARİHLİ YERLİ VE YABANCI BASINDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK VE GLOBAL STRATEJİLER MERKEZİNE İLİŞKİN HABERLERİN YER ALDIĞI MEDYA...