Yeni Yunan Psikolojik Algı Operasyonu

TÜRK GEMİSİ YUNAN FIRKATEYNİNİ RADARINDA KİLİTLEDİ…

Yunan medyası Türk savaş gemilerinin “elektronik sinyal göndererek en az bir Yunan fırkateynini radarlarında kilitledikleri” (hedef aldıkları) haberini geçti.

 

TaNea isimli Yunan gazetesi Türk Deniz Kuvvetleri’nin önceki günlerde Yunan fırkateynlerinden “en az birini radarında kilitleyerek tansiyonu yükselttiğini” Yunan devlet televizyonu ERT’yi kaynak göstererek “Meçhul Olay” vurgusuyla geçti.

 

Yunan Fırkateyninin hedef alınması olayının “Halki’de (Herke Ada) arama-kurtarma operasyonu yapması ve Yunan savaş uçaklarının Baf Hava Üssü’ne gönderilmesi olaylarının ardından gerçekleştiğine dikkat çekilen haberde şu ifadeler kullanıldı:

 

“Devlet televizyonu (ERT) Türk savaş gemilerinin elektronik sinyal gönderdiklerini ve bölgede bulunan ve Türklerin hareketlerini (Oruç Reis) izleyen -en az bir- Yunan fırkateynini radarlarında kilitledikleri haberini geçti.

 

Türkler benzer bir şeyi Akdeniz’de Fransız fırkateynine de yaptı, bunun ardından Emmanuel Macron gerek Ankara’ya gerek AB’ye gerekse NATO’ya karşı ses tonunu yükseltti.”

 

BİLİNDİĞİ ÜZERE YUNAN VE FRANSIZ MEDYASI SÜREKLİ BENZER İDDİALARDA DAHA ÖNCEDEN DE BULUNMUŞ VE İDDİALARININ ASILSIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI..

 

Kaynak :https://www.tanea.gr/2020/09/02/politics/to-agnosto-peristatiko-me-tin-stoxopoiisi-ellinikis-fregatas-apo-tous-tourkous-sti-xalki/?fbclid=IwAR3NKxdxJMGWrSXwGaCX5CE0uv2N9J701SrFa47kQWaek27cG3QUjz2ujxE