Yeni Yunan Psikolojik Algı Operasyonu

3 Eylül 2020

TÜRK GEMİSİ YUNAN FIRKATEYNİNİ RADARINDA KİLİTLEDİ…

Yunan medyası Türk savaş gemilerinin “elektronik sinyal göndererek en az bir Yunan fırkateynini radarlarında kilitledikleri” (hedef aldıkları) haberini geçti.

 

TaNea isimli Yunan gazetesi Türk Deniz Kuvvetleri’nin önceki günlerde Yunan fırkateynlerinden “en az birini radarında kilitleyerek tansiyonu yükselttiğini” Yunan devlet televizyonu ERT’yi kaynak göstererek “Meçhul Olay” vurgusuyla geçti.

 

Yunan Fırkateyninin hedef alınması olayının “Halki’de (Herke Ada) arama-kurtarma operasyonu yapması ve Yunan savaş uçaklarının Baf Hava Üssü’ne gönderilmesi olaylarının ardından gerçekleştiğine dikkat çekilen haberde şu ifadeler kullanıldı:

 

“Devlet televizyonu (ERT) Türk savaş gemilerinin elektronik sinyal gönderdiklerini ve bölgede bulunan ve Türklerin hareketlerini (Oruç Reis) izleyen -en az bir- Yunan fırkateynini radarlarında kilitledikleri haberini geçti.

 

Türkler benzer bir şeyi Akdeniz’de Fransız fırkateynine de yaptı, bunun ardından Emmanuel Macron gerek Ankara’ya gerek AB’ye gerekse NATO’ya karşı ses tonunu yükseltti.”

 

BİLİNDİĞİ ÜZERE YUNAN VE FRANSIZ MEDYASI SÜREKLİ BENZER İDDİALARDA DAHA ÖNCEDEN DE BULUNMUŞ VE İDDİALARININ ASILSIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI..

 

Kaynak :https://www.tanea.gr/2020/09/02/politics/to-agnosto-peristatiko-me-tin-stoxopoiisi-ellinikis-fregatas-apo-tous-tourkous-sti-xalki/?fbclid=IwAR3NKxdxJMGWrSXwGaCX5CE0uv2N9J701SrFa47kQWaek27cG3QUjz2ujxE

DİĞER YAZILAR

MEDYADA BAU DEGS
MEDYADA BAU DEGS
13 Mayıs 2021

12 MAYIS MEDYA BÜLTENİ YAZILI BASIN YANSIMALARI YENİÇAĞ GAZETESİ KÖŞE YAZARI HÜSEYİN MACİR YUSUF; “KKTC TANINMALIDIR” İSİMLİ YAZISINDA BAU...

UZMANLAR HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ: TSK FİLİSTİN’E GİDEBİLİR Mİ?
UZMANLAR HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ: TSK FİLİSTİN’E GİDEBİLİR Mİ?
12 Mayıs 2021

İŞGALCİ İSRAİL YÖNETİMİ GÜNLERDİR GAZZE’Yİ BOMBALIYOR. YAŞANAN ZULME KARŞI MÜSLÜMAN ÜLKELERİN ADIM ATMASI BEKLENİYOR. UZMANLAR TSK SEÇENEĞİNİ HABER7’YE ANLATTI....

İsrail’in İç Siyaseti Açısından Mescid-i Aksa’dan Başlayarak Tüm İsrail ve Filistin’e Yayılan Kaos’un Bir Değerlendirmesi: Neden şimdi?
İsrail’in İç Siyaseti Açısından Mescid-i Aksa’dan Başlayarak Tüm İsrail ve Filistin’e Yayılan Kaos’un Bir Değerlendirmesi: Neden şimdi?
12 Mayıs 2021

  Birçok insan İsrail ve Filistin’de günden güne artan kaosu izlemekte ve kendine aynı soruyu sormakta: Bu olay neden...