Yunan Basınından: RMMO’NUN “İHTİYAR KURTLARI” ATIŞ TALİMİNDE -“Kokteyl… Lefkoşa Milisleri Atışta”

 

17 ekim saat 19.30’da daha kalabalık gelecekler.

 

İsak-solomu anı derneği bütün Rumlara katılım çağrısı yapıyor, gelenlere bedava ulaşım sağlanacağı ifade ediliyor. Genç-ihtiyar, çoluk çocuk hazırlık yapıyor.

 

 

RMMO’NUN “İHTİYAR KURTLARI” ATIŞ TALİMİNDE


“Kokteyl… Lefkoşa Milisleri Atışta (fotoğraflar)” başlıklı haberinde “Lefkoşa silahlı savunucuları” diye ifade ettiği “41’inci Milli Milisler Taburu’nun (TETH) iki bölüğünün” daha 11 Ekim 2020 Pazar günü Atış Alanı’nda “İleri Savunma Hattı”nda (PGA) Attila’ya (Türk askerine) karşı “farklı, hareketli atış pozisyonlarından peş peşe ve dönüşümlü atışlarla talim” yaptığı bildirildi.

 


Gazetenin “Milli Muhafız Ordusu’nun  (RMMO) ihtiyar kurtları” ifadesi ile tabir ettiği, RMMO’nun “kutsal silahları bırakmam, performansı terk etmem” yemini ile G-3 ve HK-11 tipi askeri tüfek ve makineli tüfek zimmetlediği milislerin RMMO’ya gönüllü olarak silahlı hizmete devam ettikleri kaydedildi.

 


Habere göre Pazar ayininden sonra atış alanında yapılan talimleri “Lefkoşa 41’inci Milli Milis Taburu” komutanı Yarbay Mihalis Krasias’ın komutasında gerçekleştirildi, RMMO Komutanı Korgeneral Dimokritos Zervakis, beraberindeki “41’inci Milli Milis Taburu komutanı Tuğgeneral Andreas Sergidis, “Kıbrıs Milis Müdürü” Albay Yannos Protopapas ve Lefkoşa Milis Komutanı Albay Spiros Lazaridis eşliğinde denetleme yaptı.

 


Devamla, atış talimleri  ve denetlemeden kareler içeren fotoğraflar aktarıldı. 

 

 

Kaynak: Sigmalive

 


https://www.sigmalive.com/news/local/679042/kokteil-volon-ethnofylakon-lefkosias-fotografies