Yunan Basınından: “Sakellaropulu’nun Türkiye’ye mesajı: Yunanistan ve Kıbrıs her türlü kışkırtmaya cevap vermeye hazır.”

 

Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou, Lefkoşa’ya resmi ziyaretinden sadece yirmi dört saat önce Kıbrıs Haber Ajansı’na verdiği röportajda Yunanistan ve Kıbrıs’ın birliğinden bahsetti.

 

Katerina Sakellaropulu, Kıbrıs’a resmi ziyaretinden yirmi dört saat önce Kıbrıs Haber Ajansı ile yaptığı röportajda  ‘‘Türk saldırganlığının arttığı günümüz koşullarında, ziyaretim Yunanistan ve Kıbrıs’ın birliğini ve Avrupa Birliği üye devletleri olarak egemenliğimizi ve egemenlik haklarımızı korumak için koordinasyonumuza acil ihtiyacımızın altını çiziyor’’ ifadelerinde bulundu. Ayrıca ilk resmi yurt dışı seyahatinin Kıbrıs’tan başka bir yere olmasının mümkün olamayacağının da altını çizen Sakelaropulu, bu ziyareti seçilmesinin hemen ardından geçtiğimiz Mart ayında planladıklarını ancak pandemi nedeniyle gerçekleştiremediklerini de dile getirdi.

 

 

Kaynak: in.gr

 

https://www.in.gr/2020/09/19/politics/diplomatia/minyma-sakellaropoulou-stin-tourkia-ellada-kai-kypros-einai-etoimes-na-apantisoun-se-opoiadipote-proklisi/