Yunan Basınından: Yunan Silahlı Kuvvetleri, Sakellaropulu’nun  Μeis Adası Ziyaretine Hazır

12 Eylül 2020

 

Sakellaropulu Pazar günü öğleden sonra, Meis limanında bulunan Donanma gemilerine ziyarette bulunarak basın açıklaması gerçekleştirecek.

 

 

Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, kurtuluşunun 77. yıldönümünü kutlamak için Pazar günü Meis adasına gidecek. Ülkenin Silahlı Kuvvetlerinin operasyonel olarak hazır durumda olduğu bildirilmektedir.

 

 

Sputniknews.gr’in haberine göre, Cumhurbaşkanının ziyareti, Ankara’nın yeni açıklamalarının ardından ve özellikle Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ‘‘Yunanistan’ın diğer ülkelerin çıkarlarına Yunanistan’ın meze olmaması için susması gerektiğini’’ söyledikten sonra gerçekleşmektedir.

 

 

Söz konusu açıklama hakkında yorum yapan Göç Bakan Yardımcısı George Kumutsakos ise, bunun bir soğukkanlılık kaybı belirtisi olduğuna dikkat çekerken, ‘‘masada olmadığınız zaman tabakta olursunuz’’ ifadelerinde bulundu.

 

 

Hükümet sözcüsü Stelios Petsas da söz konusu açıklamaya atıfta bulunarak bunun “medeni bir dünya açısından anlaşılmaz” olduğunu söyledi.

 

 

“Bunlar, geçmiş yüzyılları, geçen bin yılları anımsatıyorlar. Nihayetinde bu tür demeçler hiçbir yerde karşılık bulamazken, çünkü hitap ettikleri kitleyi bile bıktırmış durumdalar, – yani iç kamuoyundan bahsediyorum – yalnızca hiçbir yere götürmeyen açıklanamaz bir gerilime neden olmaktadır. Önemli olan, önünde uygulamaya koyacağı bir dizi önlemlerin kataloğu olan, Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’ne yaklaşıyor olmamızdır’’ dedi.

 

 

“Yarın, Meis için büyük bir gün, büyük bir kutlama var. Ülkenin birinci sıradaki vatandaşı olan Cumhurbaşkanı orada olacak. Cumhurbaşkanına herhangi bir meydan okumanın olması düşünülemez ” diyerek Cumhurbaşkanının Meis adasına ziyaretinin önemini vurguladı.

 

 

Sakellaropulu’nun programına göre, Pazar günü öğleden sonra, Meis limanında bulunan Donanma gemilerine ziyarette bulunarak basın açıklaması yapacak. Ada’dan ayrılışı ise Pazartesi günü sabah saatlerinde gerçekleşecek.

 

 

 

Kaynak: Sputnik Greece

https://sputniknews.gr/politiki/202009128221549-se-etoimotita-oi-enoples-dynameis-gia-tin-episkepsi-sakellaropoulou-sto-kastellorizo/

 

 

DİĞER YAZILAR

SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
12 Haziran 2021

11 HAZİRAN TARİHLİ YERLİ VE YABANCI BASINDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK VE GLOBAL STRATEJİLER MERKEZİNE İLİŞKİN HABERLERİN YER ALDIĞI MEDYA...

Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu
Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu
11 Haziran 2021

İstanbul Üniversitesi ile birlikte 12-13 Haziran 2021’de düzenlediğimiz “Akdeniz’de Ulusal ve Küresel Stratejiler” Sempozyumuna aşağıdaki seçkin akademisyenlerimiz tebliğlerde bulunacaktır....

SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
SON 24 SAATTE MEDYADA BAU DEGS
11 Haziran 2021

10 HAZİRAN TARİHLİ YERLİ VE YABANCI BASINDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK VE GLOBAL STRATEJİLER MERKEZİNE İLİŞKİN HABERLERİN YER ALDIĞI MEDYA...