Yunan ve Rum ikilisi Türkiye düşmanlığına devam ediyor!!

1 Ekim 2020

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Çarşamba gecesi Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir görüşme yaptı. Anastasiadis, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Michel’e “Türkiye’nin yasadışı sondajına birleşik, istikrarlı ve kararlı bir tepkiye ihtiyaç var” mesajını iletti.
Kathimerini 1 Ekim Perşembe günü yapılacak AB liderleri zirvesinde Türkiye’ye yönelik yaptırımlar listesinin inceleneceğine dikkat çekti.
Gazete  Michel’in  Yunanistan Başbakanı ve Rum yönetimi başkanı Nikos Anastasiadis’in de aralarında olduğu bulunduğu ayrıcalıklı muhataplarla ön istişare  yaklaşımı tercih ettiğini yazdı.
Gazeteye göre Michel Perşembe gecesi de liderlerin akşam yemeğinden önce Türkiye ile ilgili sonuçların taslak kısmını sunacak.
Haberde, diplomatik kaynaklara dayanılarak, taslakta yaptırımlara dolaylı bir atıfta bulunulacağı ancak otomatik bir mekanizmada öngörülmeyeceği, Türkiye’nin  gerilimi tırmandırması halinde  konu ile ilgili yeni bir tartışma yapılacağı kaydedildi.
Habere göre  Rum yönetiminin Beyaz Rusya’ya yaptırım uygulanmasını Türkiye’ye yaptırım uygulanması şartına bağlamadan kabul etmesi için Michel’in sunacağı taslakta Güney Kıbrıs’a ve sözde “Rum MEB’indeki ihlallere” özel bir atıf içermesi bekleniyor.
Kaynak: Kathimerini
https://www.kathimerini.com.cy/gr/politiki/se-exelixi-i-synantisi-anastasiadi-–-misel

DİĞER YAZILAR

MEDYADA BAU DEGS
MEDYADA BAU DEGS
13 Mayıs 2021

12 MAYIS MEDYA BÜLTENİ YAZILI BASIN YANSIMALARI YENİÇAĞ GAZETESİ KÖŞE YAZARI HÜSEYİN MACİR YUSUF; “KKTC TANINMALIDIR” İSİMLİ YAZISINDA BAU...

UZMANLAR HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ: TSK FİLİSTİN’E GİDEBİLİR Mİ?
UZMANLAR HABER7’YE DEĞERLENDİRDİ: TSK FİLİSTİN’E GİDEBİLİR Mİ?
12 Mayıs 2021

İŞGALCİ İSRAİL YÖNETİMİ GÜNLERDİR GAZZE’Yİ BOMBALIYOR. YAŞANAN ZULME KARŞI MÜSLÜMAN ÜLKELERİN ADIM ATMASI BEKLENİYOR. UZMANLAR TSK SEÇENEĞİNİ HABER7’YE ANLATTI....

İsrail’in İç Siyaseti Açısından Mescid-i Aksa’dan Başlayarak Tüm İsrail ve Filistin’e Yayılan Kaos’un Bir Değerlendirmesi: Neden şimdi?
İsrail’in İç Siyaseti Açısından Mescid-i Aksa’dan Başlayarak Tüm İsrail ve Filistin’e Yayılan Kaos’un Bir Değerlendirmesi: Neden şimdi?
12 Mayıs 2021

  Birçok insan İsrail ve Filistin’de günden güne artan kaosu izlemekte ve kendine aynı soruyu sormakta: Bu olay neden...